עבודה עם הורים

במכון נגה אנו מאמינים בעבודה עם ההורים שמהווים חלק בלתי נפרד מהעבודה הטיפולית ומבניית התכנית הטיפולית לילד. יותר ויותר מחקרים מתחומי המח, ההתנהגות וההתפתחות מראים כי להורים ולקשר עימם ישנה השפעה משמעותית על התפתחות ילדם והתקדמותם בטיפולים בתחומי הרגש, שפה, תקשורת וויסות ומשחק בשל הקשר הייחודי בין הורה וילד והאינטנסיביות שההורה פוגש את הילד במהלך היומיום.

 

הדבר בא לידי ביטוי החל בתהליך ההערכה, בניית תכנית טיפולית ומטרות, וכלה בעבודה הטיפולית בתוך חדר הטיפול ושיתוף פעולה עם גורמי החינוך. ברוב הטיפולים ובמיוחד בגילאים הצעירים ההורים נמצאים איתנו בחדר הטיפולים ויכולים על פי בחירתם לצפות וללמוד ואף להיות פעילים ושותפים במשחק עם ילדם בכל חדרי הטיפול (רגשי, קלינאית תקשורת, ריפוי בעיסוק). בנוסף לעבודה עם הילד כל מטפל מכל תחום מזמין את ההורים לפגישות הדרכה לפי הצורך הקיים ועל פי תכנית הטיפול והמטרות.

 

הדרכת הורים יכולה לעסוק בכיצד לשחק עם הילד ולקדמו בסולם השלבים ההתפתחותיים תוך כדי אינטראקציה עימו וכמו כן, לתת כלים להתנהלות היומיומית של הילד תוך חיזוק עוצמותיו ותמיכה בקשייו סביב שפה, וויסות חושי-רגשי, התארגנות, עצמאות תמיכה רגשית ועוד. אנו רואים בהורים ובקשר עימם חשיבות רבת מעלה בעבודה עם הילד ובתרומה להתקדמותו.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם