ריפוי בעיסוק

במכון נגה ישנו צוות מרפאות בעיסוק העובדות עם מגוון של תינוקות, פעוטות וילדים עם מגוון קשיים המשפיעים על תפקודם היומיומי.

המרפאות בעיסוק עובדות עם ילדים המגלים קשיים בתקשורת, איחור התפתחותי, סרבול מוטורי, קשיים סנסומוטריים (וויסות ועיבוד חושי), קשיי למידה וקשב.

מטרתה של המרפאה בעיסוק היא לשפר תפקוד בחיי היומיום של הילד הקשור לעיסוקו כילד המשחק, יוצר, מתחבר, משתתף, לומד ומפתח עצמאות ובכך בעצם לשפר את איכות חייו בקונטקסט המשפחתי והסביבתי בו הוא חי.

בתהליך ההערכה של המרפאה בעיסוק שיכולים להגביל מצד אחד ו\או לסייע מצד שני לתפקודו של הילד בחיי היומיום (משחק, תקשורת, למידה, עצמאות, חברות) בסביבות השונות (טיפול, בית, גן, בית ספר). המרפאה בעיסוק בודקת האם מקורם של הקשיים נובע מקשיים במערכות וויסות חושי-רגשי, מערכת מוטורית, כישורי תפיסה, קוגניציה ואינטגרציה בין המערכות השונות. כמו כן, נבדקים גם גורמי החוזק, ההנאה וההנעה (מוטיבציה פנימית וחיצונית) העלולים לסייע לילד לשפר את תפקודו בסביבות השונות.

הטיפול מתבצע אחת לשבוע למשך של 50 דקות בדרך כלל עם נוכחות הורים (במיוחד לילדים צעירים). קיים שיתוף פעולה הדוק עם ההורים (הדרכת הורים) ועם המטפלים הנוספים במכון ו\או גורמי החינוך\טיפול נוספים בילד. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם