הצוות שלנו

מיכל פירן, מרפאה בעיסוק ומנהלת המכון

מיכל פירן, בעלת תואר ראשון ושני של החוג לריפוי בעיסוק אוניברסיטת חיפה ובעלת ניסיון בעבודת טיפולית משנת 2000.

מיכל התחילה את דרכה כמרפאה בעיסוק במסגרות ציבוריות בארץ כגון מרכז מילמן בחיפה, מרכז ניצן ומכון להתפתחות הילד. לאחר 8 שנים, נסעה לסאן דייגו שבארה"ב שם עבדה כמרפאה בעיסוק במגזר הפרטי והקימה "קליניקה ניידת" עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים בסביבה הביתית. מיכל, מטפלת DIR מוסמכת, את הכשרתה התחילה בישראל וסיימה בארה"ב. כשחזרה לארץ, הגשימה את חלומה לבנות מרכז טיפולי שייתן מענה טיפולי רב תחומי לילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם.

כיום, מיכל מנהלת את מכון נגה, מרצה ומדריכה צוותים רב מקצועיים בגישת ה-DIR, מתנדבת ופעילה בארגון DIR ישראל ועובדת בעיקר עם ילדים עם מורכבויות התפתחותיות שונות, וויסות חושי-רגשי ואוטיזם. 

דוא"ל machonoga@gmail.com

טל' 053-2554467

דבי פרוחי, מרפאה בעיסוק

דבי בוגרת החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית, מטפלת בילדים עם קשיים התפתחותיים משנת 1992.

דבי עבדה בעברה במסגרות שונות ומגוונות כולל המכון להתפתחות הילד של מכבי, עמותת ניצן, המרכז לגיל הרך וכיום עובדת במרכז מילמן בטיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטיבנוסף לטיפול, דבי שייכת לצוות האבחון במרכז מילמן ומדריכה מרפאות בעיסוק בתחילת דרכן. לדבי עניין בתחום ההתפתחות הקוגניטיבית ומשחק שמהווים את הבסיס למיומנויות למידה ורקע של לימודים בגישת הלמידה המתווכת של פרופסור ראובן פויירשטיין  וכמו כן, עניין וניסיון רב בטיפול בילדים עם לקות תקשורתית וקשיי וויסות חושי .בנוסף לעבודתה בריפוי בעיסוק דבי עובדת עם ילדים בביופידבק ונוירופידבק

במכון נגה, דבי מטפלת בילדים עם לקויות בוויסות חושי, קשיי קשב וריכוז, לקויות למידה ולקויות בתקשורת(ASD).   

דוא"ל dfaruchi@gmail.com

עדי זוננשטיין, מרפאה בעיסוק

עדי זוננשטיין, בוגרת החוג לריפוי בעיסוק, אוניברסיטת חיפה. עדי מטפלת בילדים עם מורכבויות התפתחותיות מעל 10 שנים.

בעברה, עדי עבדה במסגרות שונות, כולל מכון להתפתחות הילד של קופ"ח כללית וגני תקשורת של העמותה לילדים בסיכון בהם היתה גם שותפה לפרויקטים גניים שעבדו על פי מודל ה-DIR. עדי מודרכת ועובדת על פי עקרונות ה-DIR ולאחרונה החלה לרכז גן של ילדים בעמותה לילדים בסיכון. לעדי ניסיון רב בעבודה טיפולית עם ילדים עם בעיות התפתחותיות שונות, כולל סרבול מוטורי, קשיי התארגנות, ליקויים בויסות החושי  והפרעה בתקשורת (אוטיזם ASD).

ניסיונה של עדי בעבודה עם צוותים חינוכיים ומסגרות חינוך מחד ועבודה טיפולית פרטנית מאידך מאפשרת לעדי לתת מענה טיפולי רב מערכתי הכולל הדרכת הורים וצוות החינוך לכל ילד שמטפלת בו מעבר לסביבה הטיפולית עצמה.

דוא"ל adi_ferraro@hotmail.com

מעין מאיר, קלינאית תקשורת

מעין מאיר, בוגרת החוג להפרעות בתקשורת, אוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר שני בתכנית הבינתחומית להתפתחות הילד, אוניברסיטת חיפה.מעין מטפלת בתינוקות, פעוטות וילדים מזה כשמונה שנים. עובדת במכון להתפתחות הילד של קופת חולים מכבי ובקליניקה פרטית. 

בעברה, עבדה בגני תקשורת של משרד החינוך והעמותה לילדים בסיכון, ביחידה התפתחותית קהילתית, וכן במרכז לילדים לקויי שמיעה בגיל הרך. 

מעין בעלת ניסיון בעבודה  טיפולית עם  ASD, תינוקות ופעוטות, לקויות התפתחותיות שונות, קשיי שפה ודיבור וכן לקויות היגוי מורכבות (אפרקסיה). כמו כן, היא מטפלת ומדריכה קלינאיות בגישת טיפול אינטראקטיבית (טיפולי הורה- ילד). 

דוא"ל maayanran@gmail.com

טל' 052-4799876

עדי פיינברג, קלינאית תקשורת

עדי בוגרת תואר ראשון בחוג להפרעות בתקשורת, אוניברסיטת חיפה. בימים אלו מסיימת את התואר השני בחינוך מיוחד באוניברסיטת חיפה.

מטפלת בילדים עם לקויות שפה, דיבור ותקשורת מזה כ-5 שנים. עובדת כיום עם ילדי ASD בגן תקשורת של משרד החינוך ואלו"ט. בעברה עבדה גם בבתי ספר עם ילדים משולבים וכיתות מקדמות וכן במכון התפתחותי של המועצה האזורית כפר ורדים (משכ"ל).

בעלת ניסיון בעבודה טיפולית עם ילדים בגיל הרך ובגילאי בי"ס על רקע לקויות היגוי, שפה ותקשורת.

עדי מאמינה בשיטת טיפול אקלקטית המשלבת בין כמה גישות טיפוליות לפי צורכי המטופל ומשפחתו תוך קיום שיתוף פעולה מלא ככל הניתן בין הקליניקה לבין הבית. 

 

נעמי חלפון, קלינאית תקשורת

נעמי בעלת תואר ראשון ושני בהפרעות בתקשורת, אוניברסיטאות לימן וקולורדו, ארה"ב.  מטפלת בפעוטות, ילדים ונוער מעל 17 שנה.  עבודת כרכזה תוכנית מעג"ן במעלות, כאשר היא מדריכה צוותים והורים של תינוקות ופעוטות במעונות היום.  מקיימת טיפולים בקליניקה פרטית.  בעברה עבדה בבי"ס, ובמכון משכ"ל כפר ורדים.

נעמי בעלת ניסיון בעבודה טיפולית עם מגוון לקויות שפתיות, התפתחותיות, במובנות הדיבור, גמגום, קול, ועם ילדים על הספקטרום האוטיסטי.  בנוסף, עברה הכשרת  שיטת ה-PROMPT, שיטה טיפולית מיועדת לילדים עם מובנות ירודה. 

נעמי מאמינה כי חלק חשוב בהצלחת הטיפול טמון בהדדיות ושיתוף פעולה בין המטפל למשפחה.  לכן הטיפול כולל מתן הדרכה צמודה להורים, להמשך העברת תכני הטיפול ויישומם במסגרת היום-יומית.

דוא"ל nkalfon@icloud.com

יעל רכס, מרפאה בעיסוק

יעל בעלת תואר ראשון של החוג לריפוי בעיסוק ותואר שני במסלול להתפתחות הילד באוניברסיטת חיפה. בעלת ניסיון בעבודת טיפולית משנת 1998.

יעל עבדה כמרפאה בעיסוק במסגרות ציבוריות שונות בצפון כגון מרכז מילמן בחיפה, מרכז חנה חושי להתפתחות הילד והיחידה להתפתחות הילד במגדל העמק.

ליעל הכשרה מקצועית רחבה בתחום הטיפול בילדים צעירים בעלי הפרעות התפתחותיות שונות כגון קשיים בוויסות חושי, קשיי קשב וסרבול מוטורי. ליעל ניסיון רב בעבודה עם ילדים עם הפרעות בתקשורת וליווי של משפחותיהם.

יעל, עובדת על פי עקרונות שיטת DIR וסיימה את שלב 2 בתהליך ההסמכה. מרכזת גן תקשורת מטעם העמותה לילדים בסיכון ומדריכה מרפאות בעיסוק במסגרות שונות.

ליעל ניסיון עשיר בעבודה פרטנית, בליווי הורים והיכרות רבה עם המערכת החינוכית. היא עובדת בעיקר עם ילדים צעירים בעלי הפרעות התפתחותיות מורכבות, וויסות חושי ואוטיזם.

דוא"ל rechesya@gmail.com

טל' 054-9371954

יעל יצחקי ונטהוף, מרפאה בעיסוק

יעל בוגרת החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה.

יעל מטפלת בילדים ופעוטות עם מגוון מורכבויות התפתחותיות משנת 2014.

בעברה עבדה בתחום הילדים עם מכון הסדר של קופות החולים ובנוסף, עבדה 6 שנים במרכז מילמן המיועד לילדים על הספקטורם האוטיסטי. בעבודות אלו צברה יעל ניסיון בעבודה עם ילדים עם קשיים התפתחותיים, קשיי קשב וריכוז, סרבול מוטורי ואוטיזם. כיום, יעל מטפלת בגן תקשורת מטעם העמותה  לילדים בסיכון, מבצעת טיפולים פרטניים וקבוצתיים, הדרכת הורים בהתאם לצורך ועבודה משותפת עם הצוות חינוכי. יעל  סיימה את הסמינר הראשון במסגרת ההכשרה של גישת ה DIR לטיפול בילדים עם לקות בתקשורת ועובדת על פי עקרונות הגישה. בנוסף מוסמכת לעבוד בגישת ה cog fun המיועדת לילדים עם הפרעות קשב וריכוז. 

יעל מאמינה בעבודה משותפת עם ההורים תוך הסתכלות הוליסטית על מגוון הכוחות והאתגרים של הילד בסביבתיו השונות ורואה במשחק וההנאה כמקדמים תהליכי התפתחות. יעל מאמינה בעבודת צוות רב מקצועי  ובמודל עבודה לפיו ההורים הם חלק אינטגרלי בטיפול.

דוא"ל yaelyaelit@gmail.com

יערית בלומוביץ, קלינאית תקשורת

יערית היא בעלת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת מאוניברסיטת חיפה, בעלת תואר ראשון בחינוך (בהצטיינות) ושירותי אנוש מאוניברסיטת חיפה, ותואר שני בלימודי עבודה מאוניברסיטת תל אביב.
יערית עובדת בשנים האחרונות בגן תקשורת של העמותה לילדים בסיכון, שם היא מתמחה בטיפול בילדים צעירים על הספקטרום האוטיסטי (ASD).
יערית מודרכת ועובדת בגישת הDIR וכמו כן מאמינה בגישת טיפול מולטי דיסיפלינארית ואינטגרטיבית תוך שיתוף פעולה מלא עם בית המטופל

עדי שמואלי, קלינאית תקשורת

עדי סיימה בהצטיינות תואר ראשון (הדסה ירושלים) ושני (אונ' חיפה) בהפרעות בתקשורת. היא טיפלה בילדים עם מגוון קשיים התפתחותיים והדריכה צוותים חינוכיים וקלינאיות תקשורת במרכז להתפתחות הילד בטירת כרמל. בנוסף טיפלה בילדים עם ASD במרכז מילמן ובילדים במצבי קצה בבית שבתי לוי. כיום עובדת במכון נגה ובגן תקשורת של אלו"ט ומשרד החינוך.

לעדי נסיון בעבודה בצוות רב מקצועי ובטיפול בילדים ופעוטות עם איחור שפתי, קשיי היגוי מורכבים (דיספרקסיה), ASD, דחיקת לשון ושיבושי היגוי. כמו כן, היא התמחתה בגישות מוטוריות-תחושתיות לטיפול במובנות דיבור ירודה ובעלת הסמכה מתקדמת (שלב 2) לטיפול בשיטת PROMPT ובשיטת OPT (oral placement therapy).

 

אביה גולדנברג, פסיכולוגית

אביה גולדנברג, פסיכולוגית בהתמחות קלינית, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת חיפה. בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מהמרכז האקדמי רופין.

לאורך השנים עבדה אביה במסגרות טיפוליות שונות ומגוונות. בעברה הייתה פסיכולוגית מתמחה בתחנה לטיפול פסיכולוגי התפתחותי בחיפה ועבדה בתוכנית למתן טיפול רגשי מטעם קרן רש"י בבית ספר יסודי בקרית אתא. מזה מספר שנים עובדת עם ילדים המאובחנים עם לקויות תקשורת (ASD) בצוות רב מקצועי כפסיכולוגית מלוות משפחה וראש צוות במרכז מילמן. בנוסף, אביה עובדת כיום כפסיכולוגית בהתמחות קלינית במחלקת הדרכת הילד במרכז הרפואי לגליל בנהריה.

אביה בעלת ניסיון עבודה עשיר עם ילדים בגיל הרך וגילאי בית ספר יסודי עם לקויות תקשורת (ASD), ילדים עם בעיות רגשיות וקשיים בויסות רגשי וילדים עם בעיות התנהגות. הטיפולים הינם טיפולים דיאדיים או פרטניים ומשולבים בהדרכות הורים.

דוא"ל: aviya_p@yahoo.com   

 

אני מאמינה במציאת ה"ניצוץ" הייחודי המקדם ומצמיח כל ילד והוריו בכל מצב

סמדר קייזר עובדת סוציאלית

לימודי MA במגמת ילד ונוער, נסיון וידע קליני והתפתחותי. מטפלת בילדים עם דגש על הגיל הרך 0-6תרפיסטית, ומטפלת מיומנת  בדרכי טיפול שונות: טיפול דיאדי, תרפיה במשחק ובאמנות, הדרכה וליווי הורים לילדים מיוחדים וכן טיפול בגישת ה- DIR .

סמדר עבדה מעל 25 שנה במכוני התפתחות הילד בקופת חולים כללית ומעל 15 שנה בניהול התחום הפסיכוסוציאלי במכון להתפתחות הילד עם ילדים בעלי קשיים נוירו – התפתחותיים, כמו גם בטיפול ,תמיכה והדרכות הורים, "ניהול מקרים" והדרכת צוותים חינוכיים ופרארפואיים.

סמדר מאמינה בהתפתחות מתמדת  ולומדת בשנים האחרונות בתכנית "מדעי המוח למטפלים" במרכז "סגול" לחקר המוח -במרכז הבין תחומי בהרצליה  ומתמקדת בלמידת הנוירוביולוגיה של המוח, וההשפעה ההדדית שבין גוף-למוח- נפש, כמו גם השפעת הקשר הבין אישי על התפתחותו הכוללת של הילד.

דוא"ל smadar140652@gmail.com

טל' 04-57790897

השאירו פרטים ונחזור אליכם